PS2-spill på PS3 likevel?

Kanskje kan du spille PS2 på PS3?
Tekst: Richard Imenes
Publisert 2008-02-15

Det er mange som har revet seg i håret og ropt ut i frustrasjon over PS3 40GB-versjonens mangel på bakoverkompitabilitet. Mange PS3-eiere har jo utstrakte PS2-samlinger og ønsker å spille disse på samme maskinen. Likevel har ikke dette vært noe stort argument for å ikke kjøpe PS3 i det siste - salgstallene tilsier jo det motsatte.

I følge et intervju gjort av EGM-magazine av Eric Lempell er ikke PS3-bakoverkompitabilitet (på 40GB utgaven) umulig. Når magasinet spør om den strippede versjonen av PS3 ødelegger for muligheten til å laste ned PS2-spill fra PlayStation Network sier han:
- Vi har ikke snakket om det enda, men det er muligheter gjennom teknologi og software emulering som gjør at det ikke er umulig.

I tillegg sier Peter Dille (Sony Computer Entertainment America's Senior Vice President of Marketing) i et intjervju fra samme magasin at bakoverkompitabilitet er viktig for dem.

Alle disse tingene er jo vel og bra. Men når vi snublet over oppdaterte sider i PS3-online manualen, så begynte vi for alvor å lure på om bakoverkompitabilitet er på vei tilbake. På PlayStation Online Manualen står det skrevet en ny side om hvordan man laster ned og installerer PlayStation 2 programvare format.

Her er en skjermdump fra PS3 brukermanualen som finnes på nettet. Selvfølgelig vil vi lage spillinndelingen! (Bildet er kun en illustrasjon som ikke nødvendigvis har noe med nedlastbare PS2-spill å gjøre.)

Dette burde vel være et veldig tydlig tegn på at Sony har tanker om at PS2-spill skal kunne lastes ned fra PS-Store. Dette kan bli spennende!

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake