De første detaljene om Treyarchs femte kapittel i Call of Duty-serien er ute og den største nyheten er nok at spillet har blitt flyttet tilbake i tid igjen til andre verdenskrig, samt at spillet nå har støtte for fire spillere i coop.
Treyarch har brukt grafikkmotoren som Infinity Ward utviklet til Call of Duty 4. Spillet tar utgangspunkt i slaget om Stillehavet, med Japan som den store fienden. Den kunstige intelligensen har blitt utviklet på nytt, og Treyarch lover at fiendene kommer til å gjemme seg i trær, snike seg gjennom høyt gress og forsøke seg på dødelige selvmordsangrep.
Flerspillerdelen skal beholde erfaringspoengsystemet fra fireren, men denne gangen skal man også kunne bruke kjøretøy når man kriger mot hverandre.
Call of Duty 5 kommer til PC, Xbox 360, Playstation 3 og Wii. Sistnevnte utvikles av et eget team. Bildene under er fra Call of Duty 4.