Som vi skrev om for et par uker siden, har utvikleren Tomonobu Itagaki forlatt Tecmo og Team Ninja. Itagaki er mest kjent for å stå bak Ninja Gaiden- og Dead or Alive-spillene. Nå viser det seg at flere ansatte i Team Ninja er på vei vekk fra Tecmo. Ifølge amerikanske 1UP har tolv ansatte sagt opp og saksøkt Tecmo for at de ikke har fått utbetalt en bonus for Dead or Alive 4.
Dette har selvsagt ført til bekymring fra fans av Dead or Alive og Ninja Gaiden, men en talsmann fra Tecmo gjør sitt beste for å roe nerver med følgende uttalelse:
"Tecmo vil gjerne forsikre lojale fans om at Team Ninja, utviklerne bak de suksessfulle og kritikerroste Ninja Gaiden- og Dead or Alive-spillene, er intakt og er allerede i gang med flere nye prosjekter".