Når du tenker på Sonic, går tankene dine automatisk til det blå pinnsvinet. Det var imidlertid ikke alltid slik, ettersom Segas maskot opprinnelig ikke startet som et dyr, han var faktisk en av to unge brødre som hadde til oppgave å beskytte en drømmeverden fra en "Nightmare"-sjef.
Vi vet nå dette ettersom Sonic-designer Naota Ohshima nylig tok til Twitter for å dele noen tidlige konsepttegninger av Sonic, som blant annet viser Sonic som en ung gutt.
<social>https://twitter.com/NaotoOhshima/status/1616849524710068227</social>
Dette har ført til at fans har spurt Ohshima om de tidligere rapportene om at Sonic også en gang var en kanin, hvor designeren la til "Jeg tenkte på forskjellige karakterer til det ble Sonic. Blant dem var Rabbit den første karakteren som løp i spillet.
For å legge til dette spurte en annen fan Ohshima om hva betydningen av Nightmare-sjefen"Thirteen" ville ha vært, hvor Ohshima sa at hvis dette endte opp med å bli videreført, ville han "ha skapt en fiende relatert til tall."
Uansett er det interessant å se hvordan favorittkarakterene våre utvikler seg og endrer seg over tid.