Det seks år gamle islandske nettrollespillet Eve Online har hatt en økning på 22% i antall betalende abonnenter så langt i år, og har nå over 300.000 betalende spillere i universet sitt. Samtidig har de satt rekord i antall spillere samtidig, 53.850 spillere har vært logget inn samtidig. Eve Online har kun en spillverden og en server der alle spiller i samtidig, i motsetning til andre nettrollespill som sprer spillerne ut i flere verdener.
CCP sier i en pressemelding at den solide økningen i antall spillere skyldes den nye gratis tilleggspakken Apocrypha som kom i februar, samt at Atari har relansert spillet for salg i butikk i år.
Eve fylte seks år i går, og vi kan ikke annet enn å gratulere romgiganten med dagen, før vi nok en gang setter oss i romskipet på jakt etter ISK.