- Vi slår Sony i år

Microsoft på offensiven
Tekst: Magnus Tellefsen
Publisert 2009-10-16

I et intervju med Game Informer forteller Microsofts Alan Greenberg at de er overbevist om at Xbox 360 kommer til å selge bedre enn Playstation 3 i år. Dette til tross for at dette ikke var tilfelle forrige måned, da PS3 Slim dukket opp.

- Når NPD slipper september-tallene senere i dag, regner vi med at Playstation 3 bli konsollen med høyest salg den måneden. Dette er strengt tatt ikke noen overraskelse for verken oss eller analytikerne som følger bransjen, ettersom det er typisk å se et kortvarig hopp etter introduksjonen av ny maskinvare og pris, forteller Greenberg.

- Vi forholder oss sikre på at Xbox 360 ikke bare kommer til å selge bedre enn Playstation 3 for dette kalenderåret, men for hele konsollgenerasjonen.

Greenberg avslutter med å sette spørsmålstegn ved om Sonys bedriftsmodell overhode er holdbar og belager dette på Sonys egen uttalelse om at de fremdeles taper penger på hver solgte konsoll.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake