Bully-oppfølger på vei?

Musiker forsnakket seg i intervju
Tekst: Magnus Tellefsen
Publisert 2009-11-11

Bully, eller Canis Canem Edit, som det het her i Europa da det ble gitt ut til Playstation 2 (eller Bully: Scholarship Edition, da det noen år senere kom på Wii og Xbox 360), står fremdeles som et av redaksjonens absolutte favorittspill gjennom tidene, og da nettstedet The Gaming Liberty nylig intervjuet mannen bak det fabelaktige lydsporet, Shawn Lee, satte vi nesten kaffen i halsen.

I intervjuet ble musikeren spurt om han etter å ha jobbet på både The Getaway og Bully var åpen for å lage spillmusikk også i fremtiden, og dette var svaret:

- Ja, det ser ut til at jeg kommer til å lage lydsporet til Bully 2 om ikke lenge.

Med tanke på hvor mange ganger spill har blitt ufrivillig annonsert via forsnakkelser fra bidragsytere som ikke er vant til hemmelighetskremmeriet i spillbransjen, er dette absolutt gode nyheter for Rockstar- og Bully-fans. Vi håper det er hold i forsnakkelsen, og at vi kan komme tilbake med mer om Bully 2 i ikke altfor fjern fremtid.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake