Alfa Romeo jobber med en helelektrisk supersedan på 1000 hk

Det kommer i 2025 og vil være neste trinn i Quadrifoglio-serien.
Tekst: Ben Lyons
Publisert 2023-02-27

Alfa Romeo ønsker å ta elbilverdenen med storm i løpet av de neste årene. Som rapportert av Top Gear, vil bilprodusenten produsere en 1,000bhp helelektrisk Quadrifoglio som kommer i 2025.

Dette kommer samtidig som Alfa Romeo har vært ute etter å stadig øke sin posisjon på elbilområdet, som mange andre bilprodusenter. Dette kjøretøyet vil imidlertid ikke være et jevnt skritt inn i dette området, men mer et fullverdig sprang.

Kommer som en del av bilmerkets sedan-utvalg, vil det være forskjellige modeller av denne helelektriske bilen, med basen som klokker inn på 350bhp, Veloce-modellen kommer inn på 800hbp, og så selvfølgelig Quadrifoglio på 1,000bhp.

Det sies også at disse bilene vil bruke Stellantis Group's STLA Large batteriplattform, som kan vare i opptil 500 miles, tilby ultrarask lading, alle med en kapasitet på 800V.

Når disse bilene kommer i 2025 (og også 2026), sies Alfa Romeo også å planlegge en enda større EV for 2027, selv om detaljer om dette holdes godt skjult.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake