Verdensrekord i cosplay

Spillmesse på Østre Toten
Tekst: Magnus Tellefsen
Publisert 2009-11-23

3-6 desember arrangeres Norges største spillmesse på Kapp Melkefabrikk på Østre Toten, og det vil i år bli gjort et forsøk på å slå verdensrekord i flest mennesker kledd ut som en spillfigur. Forutsetningen for å få godkjent kostymet er blant annet at utkledningen forestiller en figur som startet opp i spill. Ingen Batman, med andre ord. Den gjeldende rekorden ble satt i London og talte 376 utkledde.

- Vi oppfordrer deltakerne til å kle seg ut, lage kostymer og gjøre dette til en familieaktivitet, en skoleaktivitet eller lignende, sier spillsjef i Barnevakten.no og arrangør Odd Arild Olsen.

I tillegg til å slå verdensrekorden blir det også mulig å vinne premier for beste kostyme, som kåres av lensmann på Østre Toten, Bjørn Slåtsveen, og vår egen redaktør Jon Cato Lorentzen.

Videre loves det fremvising av over 50 spill, konkurranser med premier og visning av kommende spill. Formålet er å opplyse barn og unge om gode spill. Det vil også bli arrangert foredrag for foreldre om barn og digitale medier, men Olsen understreker at det viktigste er at det blir en sosial happening det er gøy å være med på.

Du kan lese mer om arrangementet på messens hjemmeside:
www.spillmesse.no

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake