The Wolf Among Us 2 forsinket til 2024

Og ventetiden fortsetter ...
Tekst: Eirik Hyldbakk Furu
Publisert 2023-03-01

Det er trygt å si at fans av The Wolf Among Us har gått gjennom en berg-og-dal-bane av følelser i nesten seks år. The Wolf Among Us 2 ble offisielt annonsert tilbake i 2017, men forsvant fra jordens overflate da Telltale i hovedsak ble stengt ett år senere. Det gikk enda et år før prosjektet ble gjenopplivet av det «nye» Telltale. Dette førte til et par brutte løfter om å vise spillet "snart" før studioet endelig kunngjorde en lansering i 2023 februar i fjor. Vel, her kommer de dårlige nyhetene igjen.

Telltale har nok en gang gått ut på Twitter for å avsløre at The Wolf Among Us 2 allerede er forsinket ut av 2023. Alt vi blir fortalt er at studioet trenger mer tid til å levere "oppfølgeren fansen fortjener og gjør det som er riktig for spillet samtidig som vi beskytter helsen til laget vårt".

<social>https://twitter.com/telltalegames/status/1630991796468629504</social>

Greit nok, da vi ikke vil at utviklere skal holde på med såkalt Crunch for mye, ei heller et uferdig spill, men det er fortsatt skuffende å høre at ventetiden blir lengre.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake