Nicolas Cage har tidligere vært med i superheltfilmer. Han var Ghost Rider, for eksempel, og til og med skjermtestet for Tim Burton Superman-filmen, men det ser ut til at den ikoniske skuespilleren ikke ønsker å ta på seg en kappe igjen når som helst snart.
Som rapportert av Variety, aksepterte Cage nylig Variety Legend & Groundbreaker Award på Miami Film Festival, hvor han uttalte at han ikke har noen interesse av å bli med i MCU. "Jeg trenger ikke å være i MCU, jeg er Nic Cage," sa han ganske enkelt.
Cage prøvde ikke nødvendigvis å legge ned Marvel-filmer ved å si dette. "Jeg må være hyggelig med Marvel -filmer, fordi jeg oppkalte meg etter en Stan Lee -karakter ved navn Luke Cage," la han til. – Stan Lee er min surrealistiske far. Han kalte meg. Jeg forstår hva frustrasjonen er. Jeg skjønner det. Men jeg tror det er god plass til alle.
Så det ser ut til at selv om vi ser en MCU-versjon av Ghost Rider en dag, vil den ikke bli ledsaget av en sprø forestilling av Nic Cage.