GOTY 2009: To kåringer i dag!

Leserne har stemt!
Tekst: Magnus Tellefsen
Publisert 2010-02-05

I dag kårer vi ikke bare en, men TO priser til GOTY-listen vår. Kåringen er selvfølgelig basert på lesernes stemmer, en avstemning som har vist seg svært så populær her på siden. I går ga vi Borderlands tittelen Årets overraskelse, og i dag tar vi for oss Årets onlinespill og Årets verste spill.

Først ut er Årets online-spill, en kategori hvor det strengt tatt ikke finnes noen konkurranse. Dette er den soleklart mest suverene seieren så langt i avstemningen, og vinneren er heller slett ingen overraskelse:

ÅRETS ONLINESPILL 2009: Call of Duty: Modern Warfare 2!

Call of Duty: Modern Warfare 2s popularitet på skytespillmarkedet er for tiden udiskutabel, og det kommer derfor ikke som noe sjokk at leserne våre anser dette for å være fjorårets definitive online-alternativ.

Topp 10 i kategorien Årets online-spill ble som følger:

1. Call of Duty: Modern Warfare 2
2. Left 4 Dead 2
3. Battlefield 1943
4. Borderlands
5. Uncharted 2: Among Thieves
6. Halo 3: ODST
7. FIFA 10
8. Aion
9. Killzone 2
10.Resident Evil 5

Den andre kategorien som skal til pers i dag er Årets verste spill; jumboprisen. Det var overraskende vanskelig å samle sammen nok titler til å lage et ok utvalg for dere å velge mellom. Det hindret ikke leserne å avgi sin stemme, og som i forrige kategori har vi en suveren "vinner":

ÅRETS VERSTE 2009: G.I. Joe: Rise of Cobra

Topp 10 i kategorien Årets verste ble som følger:

1. G.I. Joe: The Rise of Cobra
2. The Lord of the Rings: Conquest
3. Katamari Forever
4. Damnation
5. Singstar Take That
6. Leisure Suit Larry: Box Office Bust
7. Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes
8. Mario & Sonic at the Olympic Winter Games
9. Spore Hero
10.Stormrise

Her i bladet premierte vi G.I. Joe: Rise of Cobra en gyllen toer, og det ser ut til at leserne deler vår avsky for dette makkverket av et barneskrigsspill.

Tidligere kåringer for 2009:
ÅRETS NEDLASTBARE
ÅRETS HÅNDHOLDTE
ÅRETS SAMARBEID
ÅRETS OVERRASKELSE

Det er fremdeles mulig å stemme på de øvrige kategoriene, så fort deg til ÅRETS SPILL 2009 og bruk stemmeretten din!

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake