Temtem, den Pokémon-lignende MMOen har trukket spillere fra den monsterfangende-franchisen med tilsvarende søte skapninger og kampmekanikker. Det gjør imidlertid også sitt beste for å distansere seg fra Nintendo-serien ved å legge til noen ekstra funksjoner.
For eksempel har Temtem nylig introdusert Challenge-moduser i en ny oppdatering, og blant dem er den berømte Nuzlocke-modusen. Nuzlocke er en utfordring som først ble testet av Pokémon-spillene hvor du bare kan fange én Pokémon per område, og hvis en Pokémon besvimer kan du ikke lenger leke med den.
<social>https://twitter.com/PlayTemtem/status/1635233895603130371</social>
Selv om dette har vært et sterkt ønske blant lommemonsterfansen har det aldri blitt offisielt lagt til av Nintendo. I tillegg til å legge til en Nuzlocke-modus bringer Temtem også en Randomlocke- og Speedrun-modus til spillet også, så Crema Games er i alle fall bedre til å oppfylle slike ønsker enn Game Freak og gjengen.
Vil du prøve de nye modusene i Temtem?