Natal i oktober

Microsoft Saudi-Arabia forsnakker seg
Tekst: Magnus Tellefsen
Publisert 2010-05-11

Det er en måned til E3-messen, og som kjent skal Microsoft i år ha to pressekonferanser i forkant, hvor en av dem skal brukes til å fokusere på deres kommende kamerakontrollerte Project Natal. Her forventes både det endelige navnet på produktet, en lanseringsliste over spill og ikke minst en lanseringsdato å bli offentliggjort. Nå ser det imidlertid ut til at arabisk fjernsyn har klart å komme dem i forkjøpet på ett av punktene.

En markedsansvarlig for Microsoft i Saudi-Arabia forsnakket seg ifølge Kotaku en smule i et intervju med TV-kanalen:

- Jeg har store nyheter å dele med alle, nemlig at Project Natal kommer til å bli lansert i Saudi-Arabia og resten av verden en gang i oktober, var Syed Bilal Tariqs nå verdenskjente uttalelse. Han fortalte videre at en eksakt dato først vil bli kjent på E3, så hvorvidt dette var et planlagt stunt fra selskapets side eller ikke er ukjent.

Det er ikke helt uventet at Microsoft foretrekker å lansere Natal i god tid til julehandelen, men det er første gang vi har fått en noenlunde offisiell uttalelse om lanseringsdato.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake