At Infamous 2 er under utvikling har lenge vært i ryktestrømmen. Det første spillet slo an hos både kritikere og forbrukere, så noen oppfølger virket ikke urimelig å forvente. Nå kan det også vise seg at vi får se spillet i aksjon så tidlig som i neste uke, under E3-messen i Los Angeles.
I det siste nummeret til det amerikanske spillbladet Game Informer pryder nemlig hovedpersonen Cole MacGrath omslaget, og det presenteres tilleggsvis noen nye detaljer om spillet.
Spillet kommer til å finne sted i en ny by kalt New Marais, en fiktiv versjon av New Orleans. Cole selv har ikke eldet, men kan fortsatt bygge opp kreftene sine fra det første spillet. Selv om visse nye krefter vil bli introdusert, ligger fokuset fortsatt på elektriske krefter.
Seriestripeformatet som drev handlingen videre i det første spillet kommer til å være intakt, i tillegg til tradisjonelle mellomsekvenser. Medhjelperen Zeke Dunbar er også tilbake og skal visstnok spille en mer sentral rolle i denne omgang. Det loves i det hele tatt mer av alt - løfter vi forhåpentligvis får sjekket opp rundt E3-tider.