OnLive i 2011

For engelskmenn, riktignok
Tekst: Daniel Guanio
Publisert 2010-06-07

Det hotteste på fjorårets E3 het OnLive, en snakkis uten like, en messias nedsteget fra hvelvingen i "cloud computing"-himmelen selv, en spillrevolusjon som vil gjøre PC-komponenter avleggs og tilby streaming av krevende spill til gud og hvermann - alt via en rekke kraftige servere der oppe i Golan-fjellene og livets krybbe.

Vi har fortsatt til gode å finne ut om OnLive er et luftslott eller ikke, men nå som tjenesten er klar for lansering i statene vil det ikke ta lange tiden før artiklene begynner å renne ut. I denne sammenheng har British Telecom plumpet ut med en lovnad om 2011-lansering i Storbritannia, og sier:

- Med tiden vil forbrukernes krav til båndbredde øke, og spillene vil bli mer avanserte. I tråd med dette forventer vi at cloud-baserte distribusjonsmodeller for spill vil bli mer og mer attraktivt for den gemene hop.

Andre deler av Europa har det blitt sagt lite om, men vi får satse på at også Telenor får ut fingeren i løpet av 2011. OnLive kommer levert som en egen konsoll med TV-tilkobling, samt en tilpasset håndkontroller. Det blir mulighet for å bruke mus og tastatur.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake