Nok en utsettelse for FF XIV

Playstation 3-versjonen kommer i mars
Tekst: Line Fauchald
Publisert 2010-12-10

Det ser ut til at Square Enix har kjørt seg fast med Final Fantasy XIV. Den samlede verdenspressen har gitt spillet 51 av 100 i snitt på nettsiden Metacritic, og i ettertid har selskapet hatt vanskelig for å tiltrekke spillere. I den anledning har de bestemt seg for å øke prøveperioden til PC, som for tiden står uten sluttdato.

Men med gode nyheter følger også dårlig nytt, da selskapet har offentliggjort at Playstation 3-versjonen vil bli forsinket på ubestemt tid. Square Enix-sjef Yoichi Wada forklarer saken slik i en offisiell uttalelse:

- Vi vil ikke lansere en enkel konvertering av Windows-versjonen - i alle fall ikke slik den er nå. Det ferdige spillet skal fremstå som en oppdatering, som inkluderer alle forbedringene vi har planlagt. Av den grunn har vi bestemt oss for å utsette lanseringen av Playstation 3.

Playstation 3-versjonen skulle egentlig utgis i mars 2011.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake