LG og Sony krangler fortsatt

Konflikten når nye høyder i Nederland
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-03-10

Saken der LG jobbet frem en ti dager lang importblokade av Playstation 3-konsoller til Europa preget nyhetsbildet i starten av måneden. Nå har konflikten mellom LG og Sony nådd nye høyder.

En rettsbeslutning som innebærer at LG kan beslaglegge alle nye Playstation 3-konsoller i Nederland har nemlig fått gjennomslag.

Dette gir Nederlandsk politi rett og plikt til å legge beslag på tusenvis av Playstation 3-konsoller fra et av Sonys største lagrer i Europa.

Essensen i konflikten består i at LG mener Sony har brutt patentvilkår og brukt teknologi i blu-ray-avspilleren til Playstation 3 som LG hever de eier. Sony har så langt stilt seg uforstående til påstandene.

Mens LG sannsynligvis vil kreve kompensasjon for, eller destruering av de beslaglagte konsollene jobber fortsatt Sony febrilsk med å få blokaden opphevet.

Til britiske The Guardian har en talsmann fra Sony gitt følgende kommentar.

- Vi anser disse påstandene uberettigede, og vil iverksette nødvendige tiltak, inkludert innlevering av krav om motstand til domstolene i Nederland.

Hvordan tror dere denne saken vil ende?

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake