Nytt rollespill til PS3 i august

Resident Evil-skaperen klar med nye påfunn
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-05-26

Keiji Inafune, spillskaperen som tidligere jobbet med spill som Resident Evil-serien, har annonsert at han er igang med et nytt rollespill.

Dette kom frem av et intervju med Bloomberg der Inafune forklarer at spillet, som vil være eksklusivt for Playstation 3, skal være klart allerede i august i år.

Inafune forlot som kjent Capcom i fjor og grunnla heller selskapene Comcept og Intercept. Mange har siden lurt på hvor lang tid det skulle ta før Inafune ville presentere nye prosjekter.

Den kreative spillskaperen føyer seg sånn sett inn i en rekke av spillskapere som har valgt å forlate sine arbeidsgivere på grunn av uoverensstemmelser med ledelsen.

- I spillindustrien er det ofte spillskaperne som har øyne for hvilke spillkonsepter som vil slå an, men det er ikke de som bestemmer hva som blir gitt ut, kommenterer Inafune.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake