Kinas statlige administrasjon for markedsregulering har ubetinget godkjent Microsofts foreslåtte oppkjøp av Activision Blizzard. Det betyr at 37 land nå har støttet avtalen, som Xbox-eieren selv har bekreftet.
Det virket som det ble satt noen kjepper i hjulene sent i forrige måned da den britiske CMA blokkerte avtalen. Med tanke på støtten oppkjøpet siden har fått fra EU, Kina og andre land, kan vi imidlertid snart se at Storbritannias konkurranse- og markedstilsyn endre holdning.
<social>https://twitter.com/tomwarren/status/1659606849316962322</social>
De holder imidlertid fast akkurat nå, noe som betyr at Microsoft kan ha en juridisk kamp foran seg før de kan skaffe seg Call of Duty-utgiveren. Følg med for flere oppdateringer etter hvert som denne situasjonen utvikler seg.