Nye Playstation 4-rykter

PS4 med Kinect-lignende tilbehør i 2012?
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-07-05

Nå som Wii U-katten er ut av sekken har rykteflommen rundt den neste konsollgenerasjonen for alvor begynt å vokse. Hverken Microsoft eller Sony ønsker å kommentere sakene, men mange spekulerer likevel i om nye konsoller fra begge aktører skal annonseres til neste år.

De siste av disse ryktene stammer fra taiwanske Digitimes som skriver at vi kan forvente oss en Playstation 4-konsoll allerede til neste år. Dette fordi selskapene Foxconn og Pegatron Technology, som levere komponentene til Playstation 3, angivelig skal ha fått beskjed om å starte produksjon av deler til en ny konsoll mot slutten av året.

Ytterligere skriver Digitimes at Sony planlegger en enorm global Playstation 4-lansering i 2012, med så mye som 20 millioner enheter klare fra dag én. Angivelig skal den nye konsollen også inkludere en ny bevegelseskontroller som bærer mange likheter med Microsofts Kinect-sensor.

Inntil videre arkivere vi disse ryktene som nettopp rykter, men vi skal ikke legge skjul på at en ny konsoll allerede til neste år hadde vært spennende. Hva synes dere?

En rekke fanskapte illustransjonsbilder av mulige PS4-konsoller er å finne på internett.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake