- Dagens spillpriser er for høye!

Skyrim-produsent vil ha mindre prislapper
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-08-05

I det nyeste nummeret av magasinet PSM3 retter The Elder Scrolls V: Skyrim-produsent et kritisk blikk mot det nåværende prisnivået for nye spill:

- 60 dollar er mye penger å betale for underholdning, slår Howard fast, før han forklarer at han lenge har ment at spillbransjen kunne ha godt av et mer moderat prisnivå.

Howard fortsetter med å forklare at dette ikke kun dreier seg om et økonomisk valg for forbrukerne, men også om investeringen av tid.

Både tids- og prisaspektet bidrar til å skille spillindustrien fra musikk- og filmindustrien, og fører til at folk flest heller kjøper seg en ny film eller et nytt album, enn et nytt spill. Med en mer moderat prislapp tror Howard utviklerne kan tjene mer penger i det lange løp.

Til slutt påpeker imidlertid Howard at disse synspunktene ikke vil ha en innvirkning på prisen du må betale for The Elder Scrolls V: Skyrim, som han mener tilbyr god valuta for pengene.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake