Problemer for Nintendos Wii U

Utviklere misfornøyde med maskinvaren
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-09-08

Den franske nettsiden 01.net har tidligere vært blant de første til å avsløre store Nintendo-nyheter som Wii U-annonseringen og den ekstra analoge spaken til den bærbare 3DS-konsollen. Nå er nettsiden i vinden igjen, og nok en gang er det Nintendo som er i rampelyset.

Angivelig skal en rekke utviklere være svært misfornøyd med den kommende Wii U-konsollen, fordi de mener utviklingen har vært forhastet. Ifølge 01.nets kilder har dette ført til mange problemer med konsollens tekniske maskinvare, som attpåtil beskrives som "for billig".

Utviklerne skal ikke ha mottatt fullt fungerende Wii U-kontrollere, og konsollens WiFi-tilkobling skal være av svært dårlig kvalitet, noe som har ført til frustrasjon og problemer under utviklingen av spill.

Ifølge 01.nets kilder skal konsollens lanseres i løpet av sommeren neste år, hvorvidt Nintndos ingeniører klarer å rette opp i disse problemene innen da, gjenstår å se.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake