DC Universe Online blir gratisspill

Sony avskaffer abonnementsordningen
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-09-20

Utvikler Sony Online Entertainment har annonsert at det syv måneder gamle nettrollespillet DC Universe Online nå skal bli et gratisspill.

Annonseringen føyer seg inn i en lang rekke spill i sjangeren som har droppet den tradisjonelle abonnementsordningen til fordel for et gratissystem med mulighet for mikrotransaksjoner.

I forbindelse med overgangen har SOE introdusert tre forskjellige brukergrupper, som spillerne fra nå av vil bli delt inn i:

Free members
Dette er basismedlemskapet alle får tilgang til gratis. Her vil man kunne bygge opp to individuelle figurer, samt få muligheten til å kjøpe seg ekstra innhold innad i spillet.

Premium members
Alle som kjøpt innhold for $5 eller mer blir oppgradert til premium-medlemmer. Premium-medlemmer vil ha tilgang til å kjøpe flere gjenstander enn basismedlemmene, og vil også få tilbudet om å kjøpe såkalte Adventure Packs.

Legendary members
Legendary-medlemskapet fungere i bunn og grunn på samme måte som den tidligere abonnementsordningen, og vil koste $14,95 i måneden. Legendary-medlemmer får tilgang til alle nedlastingspakker, og vil også nyte godt av en håndfull fordeler som er forbeholdt dem.

SOE er for øvrig nøye med å påpeke at mikrotransaksjonene, og systemet med brukergrupper, ikke vil skape ubalanse i spillet, da supersterke gjenstander som Supermans Raid Suit ikke vil være kjøpbare.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake