Uncharted 3 presser Playstation 3

- Ikke forvent store forbedringer før PS4
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-10-19

Vi bør ikke forvente et like stort visuelt firsprang mellom Uncharted 2 og 3 som det vi så mellom Uncharted 2 og det første spillet.

Dette var budskapet spillregissør Justin Richmond fra Naughty Dog kunne formidle under intervju med spillsiden Spong. Faktisk bør vi ikke forvente et like stort hopp før den neste Playstation-konsollen er på plass.

- Med tanke på hvordan vi har bygd opp spillet, og hvor mye av kreftene til PS3 vi bruker, er den enorme forbedringen du så mellom Uncharted 1 og 2 av typen ting som egentlig bare skjer én gang per generasjon, forklarer Richmond.

Han presiserer dog at det vil være visuelle forbedringer i Uncharted 3: Drake's Deception sammenliknet med forgjengeren, selv om firspranget ikke er like massivt som forrige gang:

- Det er alltid måter å forbedre ting på, alltid små triks vi kan gjøre. Vi kan endre optimaliseringen, endre animasjonene og presse flere polygoner inn på skjermen. Likevel tror jeg ikke vi vil se det samme hoppet én gang til, hvertfall ikke på Playstation 3. Det var rett og slett så mye potensiale igjen i PS3-konsollen etter vi gjorde ferdig Uncharted 1, at når vi fant ut hvordan vi skulle utnytte det så flesket vi til alt vi kunne med Uncharted 2, avslutter Richmond.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake