Modern Warfare 3-disk på avveie

Piratene avslører spillets flerspillerkart
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2011-10-31

Det er ennå to uker igjen til lanseringen av Call of Duty: Modern Warfare 3, men allerede nå ser PC-versjonen av spillet ut til å ha havnet i piratenes hender.

Årsaken skal være at én av spillets to disker skal ha blitt stjålet fra et varelager i California. Denne disken skal så ha blitt distribuert ulovlig over internett, til utålmodige Call of Duty-fans.

Hvorvidt disken som har kommet på avveie gjør piratene i stand til å spille selve spillet er ennå uvisst, men som meldt av blant annet Kotaku har en rekke bilder fra spillets flerspillerkart ha kommet frem i lyset som følge av saken.

Utgiver Activision ser imidlertid ikke lett på saken og har allerede hyret inn etterforskere for å spore opp piratene. Som meldt av MCV skal en håndfull pirater allerede ha blitt sport opp av etterforskerne, og disse fikk valget mellom å slette den ulovlige kopien av spillet eller betale en bot på $5000. Det er 30.000 kroner det.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake