Hideo Kojima er ikke interessert i å lage film

Perfeksjonisten mener han aldri ville klart å fullføre arbeidet.
Tekst: Eirik Hyldbakk Furu
Publisert 2023-06-26

Forrige mandag fortalte Hideo Kojima at han ikke skal regissere Death Stranding-filmen. En uttalelse som overrasket mange siden flesteparten av spillene hans er veldig filmatiske. Nå vet vi en av grunnene til hvorfor han ikke tar regissørstolen.

I forbindelse med premieren for den nye dokumentarfilmen Hideo Kojima, Connecting Worlds, som GamesRadar var en del av, fortalte den verdenskjente spillskaperen at perfeksjonisten i han ville blitt sprø av å lage film siden han er perfeksjonist, så han ønsker ikke å gjøre det:

"For meg er filmer noe spesielt, og de er så spesielle at jeg ikke kan gjøre det. I spill, uansett hvor mye jeg gjør det perfekt, tar det ikke slutt. Filmer varer i to timer, og jeg må blande inn alt, så jeg tror aldri jeg blir ferdig hvis jeg begynner å lage en film. Jeg kommer til å holde på hele dagen."

Gir det mening?
.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake