Ryktene om den neste konsollgenerasjonen vil ingen ende ta og selv om bransjeanalytikerne er skeptiske kunne spillsiden MCV rett før helgen melde at både Playstation 4 og Xbox 720 angivelig skal annonseres på årets E3-messe.
Med dette friskt i minne kunne vi i løpet av helgen lese nye rykter om emnet, og denne gangen var det britiske PSM3 Magazine som stod for rapportene.
Ifølge magasinets anonyme kilder skal nemlig ikke bare Playstation 4 annonseres på E3, den skal også være vesentlig kraftigere enn Xbox 720.
Mens Microsoft har fokusert mest på nye bruksområder, har Sony ifølge PSM3s kilder satser hardt på digitale hestekrefter, og resultatet skal være et merkbart avvik mellom kapasiteten til de to konsollene.
Videre skriver magasinet at Xbox 720 skal slippes sent i 2013, et par måneder før Playstation 4. Det presiseres imidlertid at informasjonen ikke er blitt bekreftet fra offisielt hold.