- Det blir ingen PS4 på årets E3

Michael Pachter slår ned mot ryktene
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2012-01-10

Det har nærmest kokt over av rykter om den neste konsollgenerasjonen den siste tiden, og stadig flere rapporter peker i retning av både Playstation 4- og Xbox 720-avsløringer på årets E3-messe.

Spillbransjens mest profilerte analytiker Michael Pachter har imidlertid forholdt seg rolig gjennom alt oppstyret, og holder fast ved sine tidligere spådommer. Han tror nemlig Nintendos Wii U etter all sannsynlighet vil være den eneste nye konsollen på årets messe:

- Jeg tror det er null sjanse for en smakebit på Sonys Playstation 4, og ikke mer enn 20 prosent sjanse for en avsløring av den neste Xbox-konsollen. Ingen av konsollene skal lanseres i 2013 så det er ingen grunn til å vise de frem i 2012, kommenterer Pachter overfor bransjebladet Forbes.

Hva tror dere? Er Pachter mannen å stole på i slike situasjoner eller må det være noe i denne massive rykteflommen?

- En rusbrus, takk!

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake