Haunted Mansion åpner med en skuffende kinohelg

Med et budsjett på 150 millioner dollar har filmen bare tjent inn litt over en femtedel av disse pengene.
Tekst: Alex Hopley
Publisert 2023-07-31

Haunted MansionDisneys nyeste nyinnspilling av en klassisk film, som var basert på en forlystelse, har åpnet med 33 millioner dollar på verdensbasis, med et budsjett på 150 millioner dollar.

Skuespillerne i denne filmen er ganske mange, med blant andre Lakeith Stanfield, Owen Wilson og Danny DeVito, men det ser ikke ut til at noe kan trekke kinogjengerne bort fra Barbenheimers gigant.

Det er merkelig at Haunted Mansion kostet enda mer å lage enn Barbie, men når man tar med markedsføringsbudsjettet for den rosa fiestaen i beregningen, har Warner Bros. brukt mye penger på å gi liv til denne opplevelsen. Disney har hatt en annen flopp av en åpning med Elemental, men den klarte faktisk å gjøre comeback med tiden. Når Barbie forlater kinoen, vil familiene kanskje se hva annet som finnes av underholdning der ute.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake