Criterion lover stor overraskelse

Kan et nytt Burnout-spill ligge i kortene?
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2012-01-24

Det rutinerte utviklingsstudioet Criterion Games, som blant annet står bak Burnout-serien, har tydeligvis store nyheter på gang. I går ettermiddag overrasket nemlig Creative Director Craig Sullivan fansen med følgende korte Twitter-melding:

- Massevis av nye følgere over julen. Hallo alle sammen. Vi har masse å dele med dere i løpet av de neste månedene... det kommer til å bli STORT, forklarer Sullivan.

Med unntak av XBLA-spillet Burnout Crash er det superpopulære Burnout Paradise det siste vi har sett fra Criterions hjertebarn, og studioets fans ville utvilsomt ha jublet over et nytt tilskudd i den kræsjeglade racingserien.

På en annen side bidro Criterion mye i utviklingen av Need for Speed: Hot Pursuit, og ettersom Electronic Arts ifølge ryktene allerede har startet utviklingen av et nytt Need for Speed-spill er det ikke usannsynlig at nettopp dette spillet er Criterions store overraskelse.

Så sent som i fjor høst kom det frem at Criterion var igang med et nytt racingspill satt til en åpen verden, så sannsynligheten for at biler er involvert i det nye prosjektet virker uansett rimelig stor.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake