- Seks ganger sterkere enn 360

Flere rykter om den neste Xbox-konsollen
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2012-01-25

Det er ikke lett i vite hva man skal tro om den neste konsollgenerasjonen om dagen.

På den ene siden selger Xbox 360 som aldri før, og bransjeanalytikerne mener dette vil holde dagens konsoll igang i flere år til. På den andre siden dukker nye rykter om den neste generasjonen opp hver eneste uke.

Tidligere i dag kunne vi melde at prosessorenheten til Xbox 720 angivelig skal være så godt som ferdigutviklet. Dette ryktet var det teknologibloggen Fudzilla som stod for, og nå har en ny rapport om samme emne dukket opp.

Skal vi tro kildene til amerikanske Ign vil nemlig den neste Xbox-konsollen bli hele seks ganger sterkere enn Xbox 360, først og fremst på grunn av en sterkere prosessor og et kraftig grafikkort.

Til forskjell fra Fudzillas kilder hevder IGNs kontakter (som beskrives som "tett på prosjektet") at grafikkortet er basert på et ATI-kort fra 6000-serien, og ikke 7000-serien. Ytelsesmessig skal det kunne sammenliknes med 6670-modellen til PC.

Mens Fudzillas kilder hevder debug-testmaskiner av den nye konsollen skal bli sendt ut i april måned er imidlertid Igns kilder litt mer forsiktige. Ifølge dem vil dette først skje i august.

Når det gjelder selve lanseringen hevder Igns kilder at den nye konsollen vil bli sluppet i oktober eller november neste år.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake