Prisøkninger på Xbox Game Pass er "uunngåelige"

Xbox-sjefen Phil Spencer håper fortsatt at tjenesten vil gi en verdi som tilsvarer kostnadene.
Tekst: Alex Hopley
Publisert 2023-09-25

Phil Spencer har sagt at vi vil se prisøkninger for Xbox Game Pass i fremtiden. Vi har allerede sett en økning i abonnementskostnadene utenfor USA, Japan, Chile, Brasil og Columbia, men dette er ikke slutten.

"Selv om hovedpremisset er å gi mer verdi, tror jeg det er uunngåelig at prisen vil stige i fremtiden", sier Spencer i et intervju med Game Watch. "Vi har nylig økt prisene en gang, men beslutningen ble tatt etter nøye overveielse. Vi mener det er viktig å tilby tjenester som anerkjennes som tilstrekkelig verdifulle selv om prisene økes."

Vi er ikke sikre på om dette bare betyr en prisøkning i de områdene som slapp unna forrige gang, eller om vi vil se enda flere prisøkninger. PlayStation Plus har også økt prisene i det siste, så kanskje tiden med rimelige spillabonnementer går mot slutten.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake