Fortnite Nå kan spillerne designe sin egen BMW iX2

BMW har skapt verdens første bilprodusent på Fortnite.
Tekst: Kieran Harris
Publisert 2023-10-08

Crossovers i Fornite er så å si en ukentlig foreteelse, men det siste samarbeidet med BMW er noe helt nytt for det populære Battle Royale-spillet.

Spillets aller første bilskaper har blitt lagt til i spillet, og den gjør det mulig for spillerne å lage sin helt egen BMW iX2. Spillerne kan finne denne bilskaperen i en ny virtuell fremtidsby som kalles "Hypnopolis." Ifølge en pressemelding vi har mottatt, "legemliggjør dette nye stedet den innovative og bærekraftige visjonen til BMW Group."

Ved lanseringen vil spillerne i første omgang kunne velge fra en begrenset palett av gamifiserte lakkeringer, felger og bagasjeromsinnhold. Etter bilens kommunikasjonslansering 11. oktober vil også lakk-, felg- og interiøralternativene for den nye BMW iX2 være tilgjengelige i Car Creator.

Spillere kan bruke øykoden 3541-0917-2429 for å komme inn i Hypnopolis.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake