Colossal Order lover ytelsesforbedringer for Cities: Skylines II

Men bekrefter at 30 FPS fortsatt er målet for spillet.
Tekst: Ben Lyons
Publisert 2023-10-26

Rett før lanseringen advarte Colossal Order fansen om at Cities: Skylines II ville ha noen ytelsesproblemer, og at spillet er beregnet på å kjøre med 30 FPS. Unødvendig å si at mange PC-spillere har oppdaget problemer med hvordan tittelen fungerer, og nå har utvikleren kunngjort sine planer for å takle ytelsesproblemene.

I et blogginnlegg på om planer og mål etter utgivelsen skriver Colossal Order at de i fremtiden har til hensikt å forbedre problemer knyttet til visse maskinvareoppsett, samt fjerne hakking forårsaket av synkroniseringsproblemer i simuleringen. Det vil også bli gjort ytterligere optimaliseringer og forbedringer av GPU-balansen, og det er planer om å gjennomføre CPU-optimaliseringer som ikke allerede er fullført som en del av prosessen.

Spillet vil også utvide oppskaleringsalternativene, med planer om å støtte AMDs FSR2 og Nvidias DLSS2, så snart spillet har teknologien på plass til å støtte Temporal Anti-Aliasing-systemet som begge oppskalererne bruker.

Selv om det er en rekke forbedringer på vei til spillet, bekrefter utvikleren at 30 FPS fortsatt er målet for bildefrekvensen, ettersom "det ikke er noen reell fordel for en bybygger å sikte på høyere FPS, da en voksende by uunngåelig vil bli CPU-bundet."

Har du spilt Cities: Skylines II siden det nylig ble lansert på PC? Hvis ikke, kan du ta en titt på vår anmeldelse for å se om det er spillet for deg.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake