Det ser ut til at Kang-dynastiet er på randen av kollaps i MCU. Som Variety-skribent Joanna Robinson rapporterte om på House of R-podcasten , har Jeff Loveness, manusforfatteren som var knyttet til filmen, siden blitt fjernet.
Angivelig er dette fordi Marvel mest sannsynlig beveger seg bort fra Kang-historien. Tidligere i år virket det som om historien var i fare da Jonathan Majors ble rapportert å ha forgrepet seg på en kvinne. Siden da ser det ut til at alt som har med Kang og multivers-sagaen å gjøre, har gitt fansen en dårlig smak i munnen.
Og som Ant-Man and the Wasp: Quantumanias kassasalg og kritikker, gjør heller ikke disse fase 5-prosjektene mye for å imponere. Det rapporteres om at Marvel er på utkikk etter en helt ny skurk som skal stå i sentrum for den kommende fasen, og mange øyne peker mot Dr. Doom.
Hva synes du om at MCU dropper Kang?