Du har kanskje sett filmen "47 Ronin", som er ganske dårlig, men som har Keanu Reeves i hovedrollen. John Wick-skuespilleren er en personlig venn av regissøren Carl Rinsch, og kunne ikke takke nei til muligheten til å være en av Japans legendariske 47 Ronin.
Siden den gang har Rinschs karriere som regissør imidlertid vært lavmælt, med små TV-reklamer og lite annet. Men det hele blir mye mørkere når man får vite at Carl Rinsch i 2018 skrev kontrakt med Netflix om å lage en sci-fi-serie til 55 millioner dollar kalt "Conquest", som han aldri fullførte.
I tillegg til at han aldri fullførte innspillingen av pilotepisoden, brukte han 11 millioner dollar av budsjettet på risikoaksjer og dogecoins (kryptovaluta), i tillegg til å kjøpe flere Rolls-Royce og en Ferrari, designerklær og møbler til huset sitt.
New York Times har publisert hele historien, der det hevdes at konflikten mellom Netflix og Rinsch for tiden forhandles i hemmelighet. Det er en metaserie.