Endelig føles snikskyting riktig i Mass Effect med denne førstepersonsmodden

Denne modden gir det første spillet en mye mer actionpreget følelse.
Tekst: Alex Hopley
Publisert 2023-11-24

Noen Mass Effect -fans elsker det første spillet, men for meg er det alltid litt vanskelig å gå gjennom det, da jeg synes kampene er langt bedre i det andre og tredje spillet. En ny mod fra Aphar ser imidlertid ut til å endre på det.

MassFPS-mod-serien har gitt spillet et nytt perspektiv, og lar deg komme ned i møkka med Garrus og Liara mens du kjemper deg gjennom horder av Geth i det første spillet. Som du kan se i videoen nedenfor fungerer det ganske bra, og du lever deg mye mer inn i kampene enn i det tradisjonelle over-skulderen-perspektivet.

<social>https://www.youtube.com/watch?v=-tySV4VThJ4</social>

Det er til og med en våpenbob som det kan ta litt tid å venne seg til, men det viser hvor mye arbeid som er lagt ned i denne modden. Hvis du virkelig vil spille som en soldat som ikke bruker annet enn våpen, våpen og atter våpen for å redde galaksen, kan dette være modden for deg.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake