Det er få personer som har hatt så stor innflytelse på bilindustrien som Ian Callum. Bildesigneren har bidratt til å gi liv til mange ikoniske Ford-biler (blant annet RS200 og Escort Cosworth), Aston Martin-biler (som DB7, DB9 og Vanquish), Jaguar-biler (C-X75, XK, KJ og F-Type) og til og med en rekke Nissan-biler. Men Callums neste bil er litt annerledes.
Nå har han nemlig løftet på sløret for et elektrisk terrengkjøretøy kalt Skye. Det sies at den er bygget for de som "søker ekstraordinære eventyr på og utenfor veien", og at den har en "kommanderende, men elegant skulpturell form, med fokus på sine robuste praktiske egenskaper og offroad-evner."
Callum uttaler: "Callum Skye er fire meter lang og har dramatiske proporsjoner med et konsist eksteriør som er drevet av bilens egenskaper. Den er designet for å overgå forventningene: minimal masse, maksimal kapasitet - eksepsjonelt anvendelig og en ren fornøyelse å kjøre."
Vi får vite at bilen klarer 0-100 km/t på under fire sekunder, at den har firehjulsdrift, en kabin med fire seter og at den veier bare 1150 kg.
De fullstendige spesifikasjonene for bilen er ennå ikke avslørt, men vi får vite at mer informasjon om Skye vil bli delt i 2024 når utviklingen er avsluttet.