Lionsgate kjøper offisielt rettighetene til en Monopoly-film

Etter å ha kjøpt underholdningsplattformen eOne fra Hasbro ser det ut til at Lionsgate er på vei inn i leketøysfilmbransjen.
Tekst: Alex Hopley
Publisert 2023-12-29

Hvis det er noe 2023 har lært oss når det gjelder film er det sannsynligvis at superheltsjangeren er på vei ut, og at noe nytt må ta dens plass. Slik det ser ut nå, kan det være leketøy/merkevarefilmbindinger. Hvis de alle følger suksessen til Barbie, vel å merke.

Når studioene kjenner lukten av en hit vil de garantert jakte på den dragen en stund, og det ser ut til at Lionsgate kaster seg inn i leken, ettersom de har kjøpt filmutviklingsrettighetene til Monopoly. Som vi skrev om i august, har dette vært en mulighet en stund, men da var ikke avtalen i boks, og vi kunne derfor ikke si sikkert at filmen ville bli realisert. Nå kan alle Monopoly -fans der ute være trygge på at filmen er på vei.

Bare tiden kan vise hvordan filmen kommer til å se ut, men hvis den ikke viser hvordan en eiendomsmagnat langsomt mister venner og familie ved å gentrifisere en hel gate før han meier ned husene for å erstatte dem med hoteller, er det ikke den ekte Monopoly -opplevelsen.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake