Nytt Burnout-spill på vei?

Ny stillingsannonse kan tyde på det
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2012-05-07

Den britiske utvikleren Criterion Games er kjent for sin intense Burnout-serie, og de siste årene har de hjulpet Electronic Arts med de siste Need for Speed-spillene.

Nå er de igang med et nytt racingspill, som trolig vil føye seg til én av disse to kritikerroste seriene. Det er ihvertfall slik vi tolker en ny stillingsannonse selskapet har offentliggjort.

- Criterion Games ser etter talentfulle Cinematic Artist-designere som ønsker å jobbe med verdens fremste og mest prisbelønnede arcade-racingserie. Du vil bli en del av Cinematic-teamet hos EAs BAFTA-vinnende Criterion Games-studio, men ansvar for å bringe den dyriske og brutale bilkjøringen Criterion er anerkjent for til live, heter det i annonsen.

Det siste spillet i Burnout-serien var det fantastiske Burnout Paradise (med unntak av det nedlastbare Burnout Crash), og fansen vill utvilsomt ha jublet over et nytt spill i den hektiske serien. Vi skal hvertfall holde øyne og ører åpne.

Bilde fra Burnout Paradise fra 2008.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake