Peugeot slutter seg til ChatGPT-bølgen med planer om å integrere AI i alle sine biler.

i-Cockpit er på vei til å bli smartere.
Tekst: Ben Lyons
Publisert 2024-02-05

I løpet av de siste ukene har vi sett flere bilprodusenter kunngjøre planer om å integrere ChatGPT i bilene sine. Nå slutter enda en bilprodusent seg til denne trenden, og Peugeot har avslørt at de vil gjøre i-Cockpit enda smartere ved hjelp av kunstig intelligens.

ChatGPT inkluderer en stemmeassistent som kan aktiveres ved å si "Ok Peugeot", og som kan svare på en rekke spørsmål fra sjåføren eller passasjerene. Den vil blant annet kunne veilede sjåføren til en destinasjon ved hjelp av navigasjonselementer.

ChatGPT-funksjonene vil i første omgang bli lansert som et pilotsystem, før de lanseres på bred front senere i år.

Dette kommer i tillegg til at Peugeot har bekreftet planene for sin kommende elektriske bilpark. Vi har fått vite at det franske selskapet i år vil lansere to nye elbilmodeller, E-408 og E-5008, som sammen med de andre elbilene vil gi Peugeot den største elektriske rekkevidden av alle europeiske produsenter.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake