Microlino Lite ble avduket på bilutstillingen i Genève.

Miniatyrbilen har plass til to passasjerer og har en toppfart på hele 45 km/t.
Tekst: Ben Lyons
Publisert 2024-02-27

Bilutstillingen Geneva International Motor Show er i gang med forberedelsene til 2024-arrangementet, noe som betyr at bilprodusenter fra hele verden viser frem og avslører nye prosjekter og konsepter. Et av disse kommer fra sveitsiske Microlino, som er en Lite versjon av den allerede svært, svært lille bilen.

Microlino Lite sies å ha plass til to passasjerer på den "sjenerøse sittebenken", samtidig som bagasjerommet har plass til "en stor innsjekking og to kofferter i kabinstørrelse". Bilen beskrives som den "perfekte daglige sjåføren" og er ideell for de som bor i urbane miljøer, ettersom den kun kan kjøre i 45 km/t og kun krever førerkort i kategori L6e, noe som gjør det mulig for 16-åringer å sette seg bak rattet alene i Storbritannia, og helt ned til 14 år i enkelte deler av Europa.

Microlino Lite kommer med en maksimal rekkevidde på 177 km og lanseres i to farger og interiørstiler. Pris og lanseringsdato er ennå ikke offentliggjort.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake