- Mirror's Edge 2 er på listen

EA lager gjerne en oppfølger
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2012-07-16

Etterspørselen etter en oppfølger til det unike Mirror's Edge er stor blant fansen, og ryktene og rapportene om et Mirror's Edge 2 har vært mange.

Spillet har fortsatt ikke blitt annonsert, men så tidlig som 2009, altså året etter forgjengeren ble sluppet, hintet utvikler Dice om en oppfølger. På E3-messen i 2011 ble dessuten spillet nevnt av EA-sjef Frank Gibeau, som mente den nye Frostbite 2-spillmotoren ville passe spillet perfekt.

Samtidig har Dice vært klar på at de ikke kun ønsker å utvikle nye Battlefield-spill, og skal vi tro Frank Gibeau er nettopp Mirror's Edge 2 ett av spillene Dice drømmer om:

- Vi har ikke noe å annonsere, men vi elsker Faith og vi elsker serien. Spørsmålet er bare hvordan vi skal gå frem når vi vender tilbake den. Spillet er på listen, og vi undersøker derfor hvilke team som er tilgjengelige og hvem som har kvalitetene et slikt prosjekt krever. Hvem som forstår serien, forklarer Gibeau.

Man skulle tro Dice selv vil fylle denne rollen best, men samtidig kan det tenkes at den svenske utvikleren er opptatt med det nylig avslørte Battlefield 4. Av andre Mirror's Edge 2-rykter har vi hørt at spillet muligens vil bli en Kinect-tittel, som skal vises frem på E3-messen neste år.

Les også: Mirror's Edge 2 og Bad Company 3 avslørt?

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake