Kingdom of the Planet of the Apes får en debut på 129 millioner dollar på det globale kinokontoret

Den var ikke langt unna å tjene inn produksjonsbudsjettet på 160 millioner dollar på én helg.
Tekst: Kieran Harris
Publisert 2024-05-12

Kingdom of the Planet of the Apes har fått en monsterstart på det globale billettkontoret, med en inntjening på 129 millioner dollar i løpet av sin debuthelg.

Den siste filmen i den langvarige serien toppet listen i USA med 56,5 millioner dollar. I utlandet var filmens største territorier Kina (11,4 millioner dollar), Mexico (6,4 millioner dollar) og Storbritannia (4,8 millioner dollar). Andre bemerkelsesverdige territorier inkluderer Korea (3,2 millioner dollar), Australia (2,7 millioner dollar), Brasil (2,6 millioner dollar), Tyskland (2,2 millioner dollar) og Spania (2,2 millioner dollar).

Dette er en solid åpning for filmen, spesielt med tanke på at produksjonsbudsjettet ikke er så mye mer enn 160 millioner dollar.

Takk, Variety.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake