Nintendo startet kanskje minikonsolltrenden, men det er Sega som har gitt ut den beste hittil med sin kritikerroste Mega Drive Mini II, som ble lansert i en sørgelig sjelden utgave for to år siden.
Nå håper mange at Sega tar til vettet og produserer flere enheter, i tillegg til å lansere en mini-Saturn og den svært populære mini-Dreamcast. Det virker ikke usannsynlig at de kommer etter hvert (selv om de vil ha svært ulike krav til ytelse og lagringsplass) - men vi bør ikke forvente dem med det første.
Sega-legenden og produsenten Yosuke Okunari skriver på X at "Jeg har ikke noe å kunngjøre i år heller" (oversatt av Bing) angående nye minikonsoller.
Time Extension minner oss om at Sega tidligere har gjennomført en avstemning om hvilken minikonsoll folk ønsker seg neste gang, der Saturn vant. Men Sega-sjef Yukio Sagano har understreket utfordringene med dette, og sier "Sega Saturn har overraskende høy ytelse, så vanskeligheten med miniatyrisering er [...] høy."
Kort sagt, vi må fortsette å vente. Hvor interessert ville du vært i en mini-Saturn?
<social>https://x.com/okunari/status/1797429275634839996</social>