Francis Ford Coppolas Megalopolis er i produksjonshelvete

Masseflukt fra filmteamet og et budsjett som sprenges er bare to av de største problemene.
Tekst: Alex Hopley
Publisert 2023-01-10

Francis Ford Coppola, den anerkjente regissøren bak Gudfaren-filmene, Apocalypse Now og The Rainmaker, jobber med et nytt prosjekt kjent som Megalopolis. Det påstås imidlertid at prosjektet er i fullstendig kaos.

Megalopolis er halvveis i innspillingen, og etter sigende skal nesten hele VFX-teamet ha fått sparken etter at Coppola gikk over fra virtuell produksjonsteknologi til green screen. Det finnes heller ingen kunstavdeling, og det er uvisst om prosjektet kan fortsette.

Det er også et spørsmål om budsjettet, som for øyeblikket ligger på 120 millioner dollar, men som sannsynligvis vil øke. Dette tallet fremstår som ekstra skummelt når det kombineres med det faktum at Coppola selv finansierer filmen.

Megalopolis er angivelig et lidenskapsprosjekt for Coppola, som han har jobbet med i flere tiår, men kilder sier at det er stor sannsynlighet for at regissøren kommer til å bruke mye mer penger hvis han ønsker å fullføre produksjonen av filmen.

Takk, The Hollywood Reporter.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake