Mer om Whore of the Orient

LA Noire-skapernes neste blir next-gen
Tekst: Morten Bækkelund
Publisert 2012-08-31

Det dukker stadig opp nye spillprosjekter som retter seg mot den neste konsollgenerasjonen, og nå har L.A. Noire-skaperne Team Bondi (som er blitt en del av KMM Interactive) kastet seg på trenden. De har nemlig annonsert at deres kommende spill Whore of the Orient blir et nestegenerasjonsprosjekt.

- Utviklingsteamene bak L.A. Noire og The Getaway har slått seg sammen med det Oscar-vinnende filmteamet hos Kennedy Miller Mitchell, for å skape en helt nytt varemerke til PC og den neste konsollgenerasjonen, skriver utviklerne.

Dette er ikke den første gangen vi har hørt om det dristig navngitte spillet, men forrige gang Whore of the Orient var i søkelyset var utviklerne fremdeles på jakt etter en utgiver.

Denne jakten var tydeligvis vellykket, da den velkjente Warner Bros-logoen prydet bunnen av Team Bondis nettsider i går. I ettertid har de imidlertid endret nettsiden tilbake til designet de hadde tidligere (med L.A. Noire i fokus), så det kan virke som Whore of the Orient-siden enten var en glipp eller et midlertidig PR-stunt.

Utover settingen satt til 1930-tallets Shanghai, er lite kjent om Whore of the Orient foreløpig. Vi venter i spenning på mer informasjon.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake