Husker du Brothers in Arms: Furious 4? Strategispillet som ble annonsert på fjorårets E3-messe? Det man trodde hadde blitt nedlagt, men som ikke var det likevel? Nå har utvikler Gearbox nok en gang forklart at spillet lever i beste velgående, men det kan se ut som ryktene om nedleggelsen ikke var helt grunnløse likevel.
Under helgens PAX-messe forklarte nemlig Gearbox-sjef Randy Pitchford at Brothers in Arms: Furious 4 ikke skal lanseres som et Brothers in Arms-spill, men heller som det første spillet i en flunkende ny serie:
- Når spillet dukker opp igjen vil det ikke være et Brothers in Arms-spill i det hele tatt, forklarer Pitchford.
Videre forklarer han at avgjørelsen har gitt utviklerne mye større spillerom, og muligheten til å leke seg med nye funksjoner. Han hintet også om et spill som blander ulike sjangere, og han refererte til Borderlands-seriens blanding av FPS- og RPG-elementer som et eksempel.
Samtidig skal det fortsatt være snakk om et strategispill i kjernen, og enkelte av idéene fra Furious 4 skal være bevart på tross av endringene.
Om en ny serie er å foretrekker over et nytt kapitel i den kjente å kjære serien, lar vi være opp til den enkelte å avgjøre. Innspill?