Nintendo Switch, PS5, Xbox Series X/S tar salgsnedgang i USA

Sammenlignet med året før var forrige måned tøff for all spillmaskinvare.
Tekst: Alex Hopley
Publisert 2024-10-24

Forrige måned var ganske tøff når det gjaldt salg av maskinvare innen spill. Alle de tre store konsollene Nintendo Switch, PlayStation 5 og Xbox Series X/S opplevde betydelige salgsnedganger sammenlignet med i fjor.

Ifølge data fra Circana (via Mat Piscatella) falt salget av videospillmaskinvare i september med 44% sammenlignet med samme periode i fjor. Det er det laveste månedlige maskinvareforbruket totalt siden september 2019.

Xbox Series-maskinvare falt med 54%, PlayStation 5 falt med 45% og Nintendo Switch med 23%. Utenom disse salgsfallene ble en annen interessant bit av informasjon sluppet angående PS5. Mens konsoller med diskettstasjon i lang tid har dominert det hittil i livet enhetssalget av PlayStation 5, og fremdeles utgjør mer enn 80% av det totale salget, var 40% av konsollene i september digitale.

Hvorfor tror du disse salgstallene er så lave? Hva tror du kan snu dem? La oss få vite det.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake